Lipnice nad Sázavou

neoficiální stránky

Stará fota Lipnice n.S.

Stará fota v sobě vždy nesou kouzlo vzpomínek, trochu nostalgie po starých časech, určité tajemno z dávné historie. Lidská paměť je nespolehlivá a tak právě fota nám mohou pomoci při vzpomínkách. Je někdy velice dojemné hledět do tváří našich předků, vidět v jejich očích jejich radosti, touhy, plány, někdy nejistotu, obavy a přitom vědět, že už dávno odpočívají na hřbitovech.

Náplň této stránky mohla vzniknout díky panu Michalu Sudkovi a panu Marku Hanzlíkovi, kteří mi poskytli pohlednice a fotografie ze svých sbírek a s jejich laskavým svolením je mohu publikovat. Musím se oběma pánům omluvit, že mi to trvalo dost dlouho, než jsem vše připravil k publikování. Děkuji jim za pochopení ...

Pokud by snad některý z návštěvníků těchto stránek měl nějaké jiné materiály, které by se mohly zveřejnit na těchto stránkách, byl bych rád za jejich poskytnutí.

Takže se pohodlně posaďte, uvařte teplý čaj či kávu, pusťte si příjemnou hudbu a zavzpomínejte na starou Lipnici. Krátké zimní dny jsou pro prohlížení ideální !
Stačí kliknout na následující odkazy - ten první je na sbírku pana Sudka (hlavně pohlednice), ten druhý na sbírku pana Hanzlíka:

Stará fota ze sbírky pana Sudka
Stará fota ze sbírky pana Hanzlíka