Lipnice nad Sázavou

neoficiální stránky

Spojení na Lipnici

K dopravě do naší Lipnice n.S. je možno použít následující dopravní prostředky: Autobus, osobní či jiný automobil (silnice k nám vedou), bicykl (kromě silnic k nám vedou i některé cyklostezky) a nebo je možno vyrazit pěšky. Koleje k nám položeny nebyly - nejbližší nádraží jsou ve Světlé n.S. (asi 8 km), Okrouhlici (také asi 8 km), Havl Brodě (15 km), případně Humpolci (12km). Letecké společnosti Lipnici ignorují, vodní toky bohužel Lipnicí neprotékají, takže doprava lodní nepřipadá v úvahu...

Každý druh dopravy má své výhody i nevýhody

Pokud zvolíte autobus - seznamte se prosím s jízdním řádem - výňatek uvádím níže v tabulce. Slušné spojení je s Havl.Brodem (hlavně ve všední dny), Světlou n.S. (pouze ve všední dny), hůře dostupná je už Ledeč n.S., spoje s Humpolcem byly úplně zrušeny a vzpomínka na přímou linku Lipnice n.S -Praha (a zpět) se zdá dnes jako science fiction, ale tato linka skutečně dříve jezdila !!!

Pokud pojedete osobním automobilem, buďte opatrní hlavně v zimním období. Severní vítr je u nás krutý a někdy je Lipnice těžko dostupná !!

Pokud zvolíte jízdní kolo či půjdete pěšky, tak počítejte s tím, že naše obec leží na kopci (proto je tu řídký vzduch) a tak musíte počítat s tím, že závěrečné metry jsou krušné, náročné, plíce trhající a po příjezdu či příchodu budete potřebovat občerstvení !!

Místní hospody budou připraveny vás přijmout.

Odjezdy autobusů z Lipnice n.S. uvádí následující tabulka (všechny linky odjíždí z lipnického náměstí):

Pro podrobnější informace o spojích doporučuji stránky: IDOS

Čas odjezdu Cílová stanice Poznámka
4:18 Ledeč n.Sáz. pracovní dny, přestup v Dolním Městě
4:25 Havlíčkův Brod pracovní dny
5:30 Světlá n.S. pracovní dny
5:50 Havlíčkův Brod pracovní dny
6:08 Havlíčkův Brod pracovní dny
6:49 Ledeč n.Sáz. pracovní dny
6:55 Světlá n.S. dny školního vyučování
6:55 Havlíčkův Brod sobota
7:01 Ledeč n.Sáz. pracovní dny, přestup v Dolním Městě
7:15 Havlíčkův Brod dny školního vyučování
7:20 Havlíčkův Brod pracovní dny
11:50 Světlá n.S. sobota, neděle
12:18 Havlíčkův Brod neděle
12:25 Havlíčkův Brod pracovní dny
12:50 Světlá n.S. pracovní dny
12:50 Ledeč n.S. pracovní dny
13:00 Havlíčkův Brod pracovní dny
14:05 Světlá n.S. pracovní dny
15:26 Světlá n.S. pracovní dny
15:31 Ledeč n.S. pracovní dny, přestup v Dolním Městě
15:48 Havlíčkův Brod pracovní dny
15:50 Havlíčkův Brod pracovní dny (toto není překlep - v tento čas skutečně odjíždí 2 autobusy)
15:50 Světlá n.S. sobota, neděle
17:10 Havlíčkův Brod sobota, neděle
17:25 Havlíčkův Brod pracovní dny
17:25 Světlá n.S. pracovní dny
17:50 Světlá n.S. sobota, neděle
     

Odjezdy autobusů do Lipnice n.S. uvádí následující tabulka (všechny linky končí na lipnickém náměstí):

Pro podrobnější informace o spojích doporučuji stránky: IDOS


Čas odjezdu Výchozí stanice Poznámka
5:15 Havlíčkův Brod pracovní dny
5:15 Světlá n.S. pracovní dny
5:17 Ledeč n.S. pracovní dny
5:26 Ledeč n.S. pracovní dny , přestup ve Světlé n.S.
6:20 Havlíčkův Brod pracovní dny
6:27 Havlíčkův Brod pracovní dny
6:37 Světlá n.S. dny školního vyučování
6:40 Havlíčkův Brod dny školního vyučování
9:52 Světlá n.S. sobota, neděle
10:25 Havlíčkův Brod pracovní dny
10:45 Ledeč n.S. pracovní dny , přestup v Dolním Městě
12:00 Ledeč n.S. pracovní dny , přestup v Dolním Městě
12:10 Havlíčkův Brod sobota
12:20 Havlíčkův Brod pracovní dny
12:22 Světlá n.S. pracovní dny
13:46 Světlá n.S. pracovní dny
13:52 Světlá n.S. sobota, neděle
14:40 Havlíčkův Brod pracovní dny
14:42 Ledeč n.S. pracovní dny , přestup v Dolním Městě
14:55 Havlíčkův Brod pracovní dny
14:52 Světlá n.S. pracovní dny
16:10 Havlíčkův Brod neděle
16:22 Světlá n.S. sobota, neděle
16:30 Ledeč n.S. pracovní dny , přestup v Dolním Městě
16:25 Havlíčkův Brod pracovní dny
17:08 Světlá n.S. pracovní dny
18:55 Havlíčkův Brod sobota
19:20 Havlíčkův Brod pracovní dny, neděle